İlham Veren Hikayeler Konferansı

Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve KOSGEB işbirliği ile "İlham Veren Hikayeler" konulu konferans düzenlendi.


Sunumunu Öğretim Görevlisi Yusuf Çelik’in yapmış olduğu etkinliğimiz öğretim elemanları, öğrenciler ve paydaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansta KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç, öğrencilere ve katılımcılara girişimcilik ve KOSGEB destekleri hakkında sunum yaptı. Erkılıç, girişimciliğin istihdam sorununa en büyük katkıyı sağladığını, girişimciliğin tüm ekonomiler açısından önemli bir kavram olduğuna değindi. Ülke ekonomilerinin kalkınmasında girişimciliğin vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getiren Erkılıç, öğrencilerin mezun olduktan sonra yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB’in Girişimciliği Geliştirme Destek Programına başvuru yapabileceklerini, şartları sağlayan girişimci adaylara işletme açtıkları zaman sektör düzeylerine göre 375 bin TL'ye kadar destek verebildiklerini söyledi.

Siirtli girişimci iç mimar Tuğba Barın ise girişimcilik tecrübelerini öğrencilerle paylaşıp üniversite hayatında sektörle iç içe olup deneyim kazanıp kendi işlerini kurma hususunda öğrencilerin cesaretli olmalarını tavsiye ederek, hayallerinden vazgeçmemeleri gerektiğini belirtti. Barın kendisinin de KOSGEB desteklerinden faydalandığını ve öğrencilerin de girişimcilik sürecinde bu desteklerden faydalanması hususunda tavsiyede bulundu.

Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Nalan Aslan Yetkin, birim olarak sektör buluşmalarını önemsediklerini, KOSGEB ile bu çerçevede organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. Yetkin, sektör öğrenci buluşmalarının devam edeceğini kaydetti.

Konferansa katılanlara program sonunda çekilişle hediyeler verilerek, sunum yapan konuşmacılara  plaket takdim edilip  programın kapanışı gerçekleştirildi.

Konferansımız ulusal basında yer aldı.

Link 1

Link 2

Dr. Öğr. Üyesi HÜSEYİN YILMAZ (0484) 212-1111 / 3781
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
8.4.2022