Öğrencilerimizden Köy Okuluna Sürpriz Ziyaret

Siirt Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi öğrencileri ve öğretim elemanları Siirt’in Şirvan İlçesine bağlı Kırtepe Nezahat-Avni Kulen İlkokulunu ziyaret ettiler. Öğrencilere sürpriz ziyarette bulunularak palyaço gösterisi yapıldı ve çeşitli oyunlar oynandı. Etkinlik sonunda yaş pasta kesilerek üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan hediyeler ilkokul öğrencilerine verildi. Çocuklar mutluluklarını etkinliğe katılan abi ve ablalarına teşekkür ederek ve yüzlerindeki tebessümlerle gösterdiler.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ata PESEN, “Öğrencilerimizin bu tip etkinliklere katılmaları ve hevesli olmaları sevindirici. Bu etkinlikler kendilerinde ve hayatlarına dokundukları çocuklarda kalıcı izler bırakacaktır. Bu tip organizasyonları arttırarak devam ettireceğiz.” Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yusuf ÇELİK, “Etkinliğimiz planladığımız gibi gerçekleştirildi. Bu etkinliği uzun zamandır gerçekleştirmek istiyorduk. Bugüne nasip oldu ve çok güzel geçti. Öğrencilerimiz ve çocuklarımız açısından çok faydalı olduğunu ” ifade etti. Okul Müdürü Servet EKİN: “Etkinlikte öğrencilerimiz üniversite öğrencileriyle tanıştı ve keyifli vakit geçirdiler. Bu güzel günün öğrencilerde oluşturduğu motivasyon ile öğrencilerimizin derslerden daha da verim alacaklarını düşünüyorum.” Şeklinde açıklamada bulundu. Sınıf Öğretmeni Veysi DEMİR ise; “Bugün çocukların yüzlerindeki tebessüm bizleri de mutlu etti. Farklı yüzler görmeleri, farklı etkinlikler yapmaları onlar için de faydalı olacaktır” şeklinde konuştu. Etkinliğe katılan üniversite öğrencilerinden Yunus Şenduryıldız; “Günlerdir bu etkinliğin planlamasını yapıyorduk, konsantrasyonumuzu tamamen çocukları eğlendirmeye ve güzel vakit geçirmelerine yardımcı olmaya odaklamıştık. Burada onların yüzlerinde gördüğüm sevinç karşısında boşa uğraşmadığımızın farkına vardık. Burada bizi misafir edenlere, bu etkinlikte rol almamıza yardımcı olan üniversite hocalarımıza ve okulda bizleri güzel ağırlayan öğretmenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonunda öğrencilerle yaş pasta yenildi, hediyeler dağıtıldı ve üniversite öğrencilerinin kendi emekleriyle hazırlamış olduğu şekerler çocuklara dağıtıldı. Son olarak hatıra fotoğrafı çekilerek etkinlik sonlandırıldı.

Öğrencilerimize gerçekleştirmiş oldukları bu etkinlikten dolayı teşekkür ederiz.

Yapılan etkinliğimiz ulusal ve yerel haberde yer buldu

https://www.haberturk.com/siirt-haberleri/29237131-siirt-universitesi-ogrencileri-koy-cocuklariyla-bir-araya-geldi

https://www.siirttesonsoz.com/mobil/haber/universite-ogrencilerden-koy-okuluna-surpriz-ziyaret-22245.html

Dr. Öğr. Üyesi HÜSEYİN YILMAZ (0484) 212-1111 / 3781
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
9.11.2022