Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Topluluğu Kimsesiz Çocuklar Yararına Etkinlik Düzenledi

Siirt Sosyal Hizmetler topluluğu ve Eruh Sosyal Hizmetler Topluluğu katkıları ile tiyatro gösterimi ve müzik dinletisi etkinliği yapıldı.

Kimsesiz çocuklar yararına düzenlenen etkinlikte sosyal hizmet bölümü öğrencileri hünerlerini sergilediler. Final sınavları öncesinde yapılan etkinlikte öğrencilerin çekmiş oldukları halaylarla stres attıkları ve sınavlar öncesi büyük bir moral depoladıkları gözlemlendi. Katılımın yüksek olduğu gözlenen etkinlikte ana tema kimsesiz çocukların sorunları ile ilgili bir farkındalık oluşturmaktı.

Etkinlik kapsamında Siirt Sosyal Hizmet Topluluğu Koordinatörü Öğr.Gör. Özcan SAL şunları söyledi; Bu etkinliğimiz ilimizde ikamet eden kimsesiz çocuklar yararına düzenlenmiştir. Bu kapsamda üniversitemizdeki öğrencilerimizin sosyal sorumluluk kapsamında kimsesiz çocuklar ile ilgili bir farkındalığa sahip olmaları ve bununla birlikte bu farkındalıktan kaynaklı duyarlılığın gerektirmiş olduğu sorumluluğu yerine getirmelerini amaç edinerek etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizin amacına ulaştığını ümit ederek emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.  

Etkinliğe üniversite öğrencilerinin yanı sıra SBMYO Müdürü, SBMYO Sekreteri ve Öğretim Görevlileri,katıldı.

HÜSEYİN YILMAZ (0484) 212-1111 / 3781
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
2.6.2016